Genel,  Sosyal

Çeyiz Listesi

Çeyiz listesi, yeni evlenen çiftlerin evlerini kurmaya başlamadan önce gerekli olan eşyaları yazdıkları listedir. Sizde zevkinize uygun olacak şık, kaliteli, modern ürünleri Karabaş Home’da bulabilirsiniz.

Çeyiz, eski dönemlerde erkeğin maddi getirisi olduğundan dolayı kızın da evine destek amacıyla zamanla el emeğiyle yaptı ya da satın aldığı eşyalardır. Dönemimizde de ise çiftler çeyiz listesini ortak şekilde hazırlayıp alışverişlerini de zevklerine uygun şekilde birlikte yapmaktadır.

Çeyiz Listesi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Eviniz için alışverişinizi yaparken öncelikle seçtiğiniz ürünlerin kalitesine dikkat edin. Sizi uzun yıllar idare edecek verdiğiniz paranın karşılığını alabileceğiniz ürünler seçin. Seçtiğiniz ürünlerin rengi, modeli, tarzı sizi her zaman yansıtacak şekilde olmasına özen gösterin. Seçtiğiniz ürünlerin temizlik kolaylığına da dikkat edebilirsiniz.

Çeyiz Listesi İçinde Neler Bulunmalıdır?

Önceliğinizi mutfak eşyalarına vermenizi dikkat etmenizi öneririz. Mutfak önemsiz gibi gözükse de günün her saatini geçirebileceğiniz bir mekândır. Sevdiklerine yapacağınız en güzel tatları kullanacağınız ve sunacağınız her şey mutfak eşyaları açısından önemlidir. Mutfak masası ve sandalyeleri, günlük ve misafir yemek takımı, çatal-bıçak seti, bardak çeşitleri, tabak çeşitleri, baharatlıklar vb. eşyalar mutfağınızda önemli yer kaplar.
Aynı zamanda mutfağınızı tamamlayacak olan mutfak beyaz eşyaları ve küçük ev aletleri gün içinde hem besinlerinizi korumak hem de size mutfakta yardımcı olması için önemli rol oynar. Mesela buzdolabı, bulaşık makinesi, ocak, fırın, tost makinesi, kahve makinesi, çırpıcı vb. mutfak gereçleri her zaman gerekli ihtiyaçlardır.
Elektronik eşyalarda artık hayatımızın olmazsa olmazlarındandır. Bunlar içinde çamaşır makinesi, televizyon, ütü, elektrik süpürgesi, saç kurutma makinesi gibi..

Yeni evlenen bir çift için yatak odası onlar için en özel mekandır. Kendi tarzlarına uygun yatak, yatak odası takımı, nevresim, yorgan ve yastık olması gerekenlerdir.

Çeyiz listesi oluştururken banyoyu unutmak tabii ki olmaz. Zevkinize uygun bir banyo için gerekli olanları da banyo seti, havlular gibi eşyalarla tamamlayabilirsiniz.

Çeyiz listenizi güvenli ve kaliteli bir şekilde tarzınıza en uygun şekilde tamamlamak istiyorsanız Karabaş Home birçok marka ve çeşidiyle sizi bekliyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir